Helsinki Judo Camp-Shiain tulokset

4.8.2008

HJC:n yhteydessä pidettiin perinteiset A-nuorten kilpailut. Myös C -ja B-nuoret pääsivät ottelemaan.

Tulokset

Helsinki Judo Camp Samurai-shiai 30.07.2008 

 
ETP-31 kg        
1. Maikken Halme CHI 2 ov
2. Ville Hukkanen CHI 2 ov
3. Eveliina Luoma CHI 2 ov
4. Katri Ravela CHI 0 ov
EDP-35 kg
1. Henri Määttä
2. Tuomas Rahikka CHI 1 ov
3. Joonas Rasa CHI 0 ov
EDP-43 kg
1. Pyry Halonen MEI 3 ov
2. Aku Laakkonen
3. Tuomas Mäkäräinen
4. Eero Luoma CHI 0 ov
CBP-50 kg
1. Kristjan Töniste EST
2. Rene Villanello CHI 3 ov
3. Jack McKue UK
4. Arttu Määttä
5. Ville Korkeila
CBTP-63 kg
1. Ants Tiido EST
2. Klaus Verlin
3. Remo Villanello CHI 3 ov
3. Oldrid Peter UK
5. Otto Simola CHI 1 ov
5. Juho Hakkarainen
7. Martin Peitsara CHI 1 ov
7. Atte Kolehmainen
9. Evelin Mäki EST
         
ETP-35 kg        
1. Jasper Kosonen
2. Eetu Heinonen CHI 2 ov
3. Lotta Hukkanen CHI 1 ov
4. Elisa Mäki
DCT-41 kg
1. Nonett Halme CHI 3 ov
2. Anne Fyhr
3. Jenny Mäki
4. Meri Kosonen
CBT-49 kg
1. Susanne Sairanen
2. Janne Toffer EST
3. Isobel Rouhedge UK
CBT-55 kg
1. Keit Lutsar EST
2. Sarah Glovers UK
3. Melissa Meyers UK
4. Anne Hopeanaula
CBT-69 kg
1. Andrei Seppä EST
2. Sebastian Morgan-Green  UK
3. Max Lehtinen 2 ov
4. Tuomas Halme CHI 2 ov
5. Lydia Kiveste EST

Chikara-Shiai 31.7.2008

Pojat 

AP-55 kg
1. Ants Tiido EST
2. Juuso Nurminen JDK
AP-66 kg
1. Juho Reinvall URHK
2. Ville Kiljander OJK
3. Andre Seppä EST
4. Sebastian Oey CHI
5. Niko Mikkola CHI
AP-73 kg
1. Petja Lindström        URHK
2. Eetu Laamanen URHK
3. Janne Salo ORI
3. Steven Rothberg EST
5. Imre Purret EST
5. Jevgeni Salejev EST
7. Otso Roine SAK
AP-81 kg
1. Antti Virta OJK
2. Aki Jalonen URHK
3. Samuli Havas TIK
4. Siim Mändoja EST
AP-+90 kg
1. Mikko Sykkö KOY
2. Dennis Soldaref EST
3. Madis Laid EST
4. Asu M´Sakni CHI
5. Vili Pehkonen
 

         Tytöt 
AT – 57 kg
1. Pinja Hautanen Yawara
2. Vikki McKay UK
3. Hanna Liimatta Raisio
4. Emelie Pernheim SWE
AT -+63 kg
1. Laura-Maria Lehiste       EST
2. Charlotte Wright UK
3. Laura Lind CHI
4. Nicolina Pernheim SWE